czwartek, 2 lutego 2017

Wrap up #18: Styczeń 2017 oraz zapowiedzi Wydawnictwa IUVI

Hej!
Styczeń był dla mnie miesiącem dosyć lekkim. Miałam mnóstwo wolnego czasu, niestety chyba nie skorzystałam z niego w pełni. Patrząc na ilość przeczytanych książek można dojść do wniosku, że obijałam się aż za bardzo. Moje usprawiedliwienie jest jednak takie, że bardziej skupiłam się na nadrabianiu serialowych zaległości (wielbiciele Noory ze Skam - łączmy się! :D) niż tych książkowych. A jak u Was?
Na końcu tego posta przygotowałam również zapowiedzi pewnego Wydawnictwa, którego oferta wygląda obiecująco. Widzieliście?


1."Przysięga krwi" - Richelle Mead
2. "Dotyk przeznaczenia" - Marta Grzebuła
3. "Król Kruków" - Maggie Stiefvater
4. "November 9" - Colleen Hoover
5. "Deadline" - Mira Grant
6. "Chłopak na zastępstwo" - Kasie West 

Podsumowując:
Przeczytałam 2466 stron, czyli około 80 stron dziennie.

Przeczytam tyle, ile mam wzrostu:
16,4 cm, co łącznie daje 16,4 cm / 164 cm

Najlepsza książka: "Deadline", "Król Kruków"
Najgorsza książka: -

 

 

Zapowiedzi Wydawnictwa IUVI

(premiera 15 lutego): 


 

  • Piasek Raszida” to I tom serii „Alcatraz kontra Bibliotekarze” autorstwa światowej sławy pisarza Brandona Sandersona.  
 
„Piasek Raszida” to błyskotliwa, zabawna i pełna wartkiej akcji książka tym razem dla młodszych czytelników! Poznaj świat 13-letniego Alcatraza i tajemniczej organizacji Bibliotekarzy.
Bohater z talentem do… bycia wyjątkową ofiarą losu? Misja na śmierć i życie, by uratować woreczek piasku? Śmiertelne zagrożenie ze strony… Bibliotekarzy? Naprawdę?!
Alcatraz Smedry nie wydaje się przeznaczony do niczego poza katastrofami. Na trzynaste urodziny otrzymuje paczkę ze spadkiem po nieżyjących rodzicach – a w niej zwykły woreczek ze zwykłym piaskiem. Prezent zostaje jednak niemal natychmiast skradziony. To uruchamia lawinę zdarzeń,
które uświadomią Alcatrazowi, że jego rodzina jest częścią grupy walczącej przeciwko Bibliotekarzom – tajnej, niebezpiecznej i złowrogiej organizacji, która faktycznie rządzi światem. Piasek Raszida ma pozwolić Bibliotekarzom zdobyć władzę absolutną. Alcatraz musi ich powstrzymać… uzbrojony wyłącznie w okulary i wyjątkowy talent do bycia wyjątkową ofiarą losu…


  • "Całkiem obcy człowiek” Rebecki Stead to niezwykła książka o nastolatkach, z których każdy usiłuje znaleźć sposób, by przetrwać w wariackim świecie, gdzie bliscy okazują się obcy, a obcy nagle stają się bardzo bliscy. 

„Całkiem obcy człowiek” to niesamowita powieść o miłości i przyjaźni, zaufaniu i zdradzie, chłopakach i dziewczynach… O nastolatkach, z których każdy usiłuje znaleźć własny sposób, by przetrwać w wariackim świecie, nie łamiąc sobie serca, i nie zwariować.
„Która to prawdziwa ty? Ta, która zrobiła coś okropnego, czy ta, która się przeraziła tym, co zrobiła? I czy jedna może przebaczyć drugiej?”
Bridge, Tabitha i Emily znają się od zawsze, ale ten rok testuje ich przyjaźń.
Em ma chłopaka (tak jakby), który prosi ją o szczególnego rodzaju zdjęcia. Tab jest młodą feministką i potrafi przejrzeć każdego na wylot, a Bridge z jakiegoś powodu zaczęła nosić kocie uszy i wciąż stara się zrozumieć, dlaczego przeżyła wypadek, którego nie powinna przeżyć. Są najlepszymi przyjaciółkami i kierują się jedną zasadą: nigdy nie kłócić się ze sobą. Czy to pomoże im przetrwać?
Sherm usiłuje zrozumieć, dlaczego ludzie rozstają się po wielu latach małżeństwa i jak to jest przyjaźnić się z dziewczyną, a dla pewniej licealistki Walentynki okażą się najtrudniejszym dniem w życiu.
A, i jeszcze Jamie, poważny starszy brat, którego głupi zakład z kumplem kończy się… no, prawie katastrofą.

Przeczytacie którąś z tych książek? 

1 komentarz :

  1. Ciekawi mnie "Całkiem obcy czlowiek". Zapowiada się nieźle

    OdpowiedzUsuń

Zostaw ślad swojej obecności :)